اخبار اقتصادی رسانه‌ها

 • اولویت بندی ثبت سفارش با ارز رسمی در وزارتخانه ها
 • تحویل خودرو های پژو ۲۰۰۸ ثبت نامی به مشتریان
 • مودریچ بهترین بازیکن و امباپه بهترین بازیکن جوان جام شدند
 • اولویت بندی ثبت سفارش با ارز رسمی در وزارتخانه ها
 • شناسایی خریداران عمده سکه
 • ادامه فعالیت نانوایی ها غیرممکن شده است
 • اولویت بندی ثبت سفارش با ارز رسمی در وزارتخانه ها
 • وضع نامناسب ایمنی راههای آذربایجان شرقی
 • عتیقه های نبرد بریتانیا +تصاویر
 • هری کین عجیب ترین آقای گل جام های جهانی
 • صحنه ای دیدنی در نیویورک +عکس
 • سیاست های ارزی دولت کارشناسی شده نیست
 • قطعی برق دستکم تا دو هفته آینده در کشور ادامه دارد
 • جنگ تجاری آمریکا با یکی از فقیرترین کشورهای دنیا
 • سیاست های ارزی دولت کارشناسی شده نیست
 • شناسایی خریداران عمده سکه/برخورد با سوءاستفاده کنندگان ارز مسافری
 • از واردات غیرمجاز سایر کالاها غافل نشویم
 • ترامپ در اندیشه کودتای گازی؛ محور تهران-مسکو چطور پاسخ می دهد؟
 • لجن درمانی در دریاچه ارومیه +تصاویر
 • هزینه طلاق برای لندنی ها

چه کسی آنلاین است؟

ما 52 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

بازار بزرگ ايران؛ فراخوانی مهربانانه برای خانواده‌های ايرانی

سه شنبه, 11 ارديبهشت 1397 ساعت 05:52 اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

آرامش در ميان هياهو، بازار بزرگ ايران؛ فراخواني مهربانانه براي خانواده‌هاي ايراني؛ ساختاري ريشه‌دار در فرهنگ ايراني- اسلامي

خانواده در فرهنگ و تاريخ ايران، جايگاهي مهم داشته است. توجه به حفظ و تداوم ساختار خانواده، يک سنت پايدار در فرهنگ ايراني به شمار مي‌آيد که استواري جامعه را در دوره‌هاي گوناگون و از پسِ گزندهاي روزگار تداوم بخشيده است. بخشي از ماندگاري فرهنگ و جامعه ايران در گذر روزگار پرحادثه اين سرزمين، به حضور خانواده در جامعه بستگي داشته است.
جامعه ايراني در گذر تاريخ ديرينه اين سرزمين همواره، نقشي تاثيرگذار در سرنوشت افراد و جامعه برعهده داشته، كانون هم‌گرايي و هم‌افزايي اعضا به شمار مي‌آمده است. ايرانيان در تاريخ از همين‌رو به خانواده، حفظ انسجام و پايداري آن اهميت فراوان مي‌دادند. ادوارد پولاك، پزشک اتريشي دربار ناصرالدين شاه قاجار در كتاب «سفرنامه پولاك؛ ايران و ايرانيان» درباره خانواده‌دوستي ايرانيان چنين روايت کرده است «سخت به خانواده، به تيره و طايفه خود مي‌چسبد و هيچ بخت و شوربختي، هيچ فراز و نشيبي وي را از وابستگي به خانواده جدا نمي‌كند». ساختار خانواده ايراني در اين سرزمين در هزاران سال شكل گرفته، در دوره‌هاي گوناگون تداوم يافته است.
خانواده و شهر مترقي؛ آرامش، جايي در غرب تهران
شهر مترقي، دست‌کم در فرهنگ ايراني- اسلامي، گستره‌اي از يک سرزمين به شمار مي‌آيد که بستري آرام و مناسب براي ساکنان خويش بويژه خانواده‌ها فراهم آورده باشد. خانواده، محبوبيتي فراوان ميان ايرانيان دارد. کنش‌هاي گوناگون اقتصادي و اجتماعي، از اين‌رو هنگامي بازتاب و دستاوردي چشم‌گير دارند که برپايه چنين نگرشي انجام پذيرند.
بازار بزرگ ايران با طراحي دگرگونه، دنيايي تازه پيش روي خانواده‌هاي پايتخت‌نشين و دوستدار تهران مي‌گذارد و راهي به سوي تفاوت‌ها و گوناگوني‌ها مي‌گشايد. تفاوت و تنوع، با در نظر آوردن خانواده در جايگاه ساختار محوري جامعه در ايران، دستاوردي بزرگ در گستره گردشگري و تهران‌گردي در گوشه غربي پايتخت است که اين مجموعه بزرگ، فراي کارکردها و دستاوردهاي گوناگون اقتصادي و توليدي، براي شهر و خانواده‌هايش به ارمغان مي‌آورد.
«گردش» به معناي حرفه‌اي «توريسم» اما همه آنچه به شمار مي‌آيد که در نگاهي از بالا در اين رنگين‌کمان در گوشه غربي تهران مي‌توان دريافت. وسوسه‌اي که تماشاي جاذبه‌هاي غير اقتصادي بازار بزرگ ايران پيش روي مي‌گذارد، موجي از خانواده‌هاي دوستدار گردش و گشت‌وگذار را بدين‌سوي مي‌کشاند و اين، خود فراي کارکرد و دستاورد اقتصادي در صنعت توريسم، جنبشي در ميان گردشگران و تهران‌گردان برمي‌انگيزد. بازار بزرگ ايران، «نخستين‌»ها و «برترين»ها را با تصويري دگرگونه در صنعت گردشگري به خانواده‌هايي عرضه مي‌دارد که مشتاقانه «تفاوت»ها را مي‌جويند و دوست مي‌دارند.
خانواده ايراني و جايگاه آن در منظومه طراحي و اجراي بازار بزرگ ايران، عنصري مهم و تاثيرگذار بوده، از اين‌رو بخشي مهم از دغدغه‌ها و انديشه‌هاي پايه‌گذاران و طراحان ايران‌مال، برپايه محوريت خانواده و اعضاي آن استوار شده است. «گردهم‌آيي» يک ويژگي مهم در طراحي فضاها و مکان‌هاي اين منظومه بزرگ اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي، هنري و ورزشي به شمار مي‌آيد؛ همان ويژگي که در ساختار خانواده‌هاي ايراني همواره سرچشمه هم‌دلي‌ها و هم‌افزايي‌ها بوده است.
آنچه در رنگين‌کمان فضاها و مکان‌هاي فرهنگي، تفريحي و اقتصادي بازار بزرگ ايران رخ مي‌نماياند، جايگاهي ويژه به شمار مي‌آيد که براي آسودگي و آرامش خانواده‌ها هنگام خريد، تفريح، گشت‌وگذار و گذراندن زمان در نظر آمده است. بازآفريني باغ‌هاي ايراني، فضاهاي تفريحي و سرگرمي، رويکرد جاذبه‌هاي گردشگري، طراحي اقتصادي، در کنار بهره‌گيري هم‌زمان از ويژگي‌ها و مولفه‌هاي روزآمد جهاني و فضاهاي فرهنگي و تفريحي متناسب با فرهنگ و هنر ايراني- اسلامي، محيطي دل‌انگيز و روح‌بخش فراروي خانواده‌هاي ايراني مي‌گذارد تا در فضايي دگرگونه از ساختار شلوغ و پرهياهوي شهري، مجموعه‌اي براي آسودن و آرميدن، هم‌زمان با خريد و تفريح بيابند.
فضاهاي همگاني همچون درياچه، گالري خودرو، پيست يخ، جاده تن‌درستي و کلينيک سلامتي؛ فضاهاي تفريحي مانند شهربازي، پرديس سينمايي و فضاهاي فرهنگي همچون نمارخانه‌ها، مسجد، باغ ماهان، باغ ديدار و باغ کتاب، جاذبه‌هايي به شمار مي‌آيند که طراحان بازار بزرگ ايران، با در نظر آوردن محوريت خانواده در جامعه ايراني- اسلامي آفريده‌اند.
ايران‌مال و نگرشي نو به خانواده‌محوري
بازار بزرگ ايران، راهي نو پيش روي خانواده ايراني مي‌گذارد تا با بهره‌گيري از دستاوردهاي نوين اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي و هنري در يک منظومه بزرگِ برآمده از معماري و هويت ايراني- اسلامي، گزينه‌اي تازه در زيست روزمره‌اش داشته باشد. بازار بزرگ ايران، در غربي‌ترين نقطه تهران و در دامان گسترانيده البرز مهربان، خانواده‌هاي ايراني را به مهر به سوي خويش مي‌خواند ...

منبع: قطره

خواندن 391 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

فیلم‌ها و تصاویر منتخب