اخبار اقتصادی رسانه‌ها

چه کسی آنلاین است؟

ما 74 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

بدافزارهای اندرویدی با تغییر شناسه های گوگل دوباره به پلی استور آمدند

چهارشنبه, 26 ارديبهشت 1397 ساعت 10:23 اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

گوگل در ماه های اخیر زمان زیادی برای مقابله با بدافزارهای اندرویدی صرف کرده، اما به نظر می رسد این عوامل همچنان پلی استور را تهدید می کنند.

بدافزارهای اندرویدی چندی پیش شکایت تعداد زیادی از کاربران را با خود به همراه داشت و همین موضوع سبب شد تا گوگل، اقدام به حذف آنها از پلی استور کند. اما تلاش های غول دنیای تکنولوژی در این زمینه بی نتیجه ماند و بر اساس آخرین گزارش Symantec که نتیجه تحقیقات آنهاست، ظاهرا 7 اپلیکیشن مخرب که پیش تر از فروشگاه نرم افزاری گوگل حذف شده بود، به تازگی با نام های جدید وارد آن شده اند. این قبیل موارد که با عنوان اپلیکیشن های کاربردی و اغلب از شناسه های گوگل استفاده می کنند تا هویت واقعی خود را مخفی کنند، به پلی استور راه پیدا کرده و با باز ماندن در گوشی کاربر به مدت 4 ساعت، اقدام به ارسال تبلیغات مخرب می کنند.

هنوز مشخص نیست که ساز و کار گوگل برای مبارزه با این قبیل اپلیکیشن ها چیست، اما پیش بینی شده که این بدافزارهای اندرویدی به زودی حذف شوند.

بدافزارهای اندرویدی در حال حاضر در پلی استور وجود دارند و هنگام دانلود اپلیکیشن های جدید، باید مراقب آنها باشید. اگرچه گوگل در این باره توضیح داد که تغییر نام اپلیکیشن صرفا نمی تواند باعث ورود مجدد آنها به فروشگاه اپلیکیشن گوگل شود و مطمئنا تغییراتی در ساختار آنها نیز رخ داده است.

در نهایت مسئولان گوگل به این موضوع اشاره کرده اند که در حال حاضر، تمامی بدافزارهای اندرویدی از پلی استور حذف شده و هیچ مورد مشکوکی نیز وجود ندارد، اما از آنجا که احتیاط همواره شرط عقل است، به شما پیشنهاد می کنیم که هنگام دانلود اپلیکیشن های جدید جانب احتیاط را رعایت کرده و موارد ناشناس و مشکوک را تا حد امکان نصب نکنید.

خواندن 5 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کد: 606

آخرین مطالب فناوری

فیلم‌ها و تصاویر منتخب